Górnik nie dał szans Resovii. Zielono-Czarni nowym liderem Fortuna 1 Ligi [WIDEO]

Górnik Łęczna na zakończenie ósmej kolejki gościł na własnym stadionie Resovię Rzeszów. Mecz ostatecznie zakończył się pewną wygraną gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Egzon Kryeziu
PressFocus Na zdjęciu: Egzon Kryeziu
  • Górnik Łęczna w poniedziałek gościł na własnym stadionie Resovię Rzeszów
  • Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy
  • Podopieczni Ireneusza Mamrota wskoczyli na fotel lidera Fortuna 1 Ligi

Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna pokonał Resovię Rzeszów

Na zakończenie ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzyły się ze sobą zespoły Górnika Łęczna oraz Resovii Rzeszów. Faworytem spotkanie nieznacznie byli podopieczni Ireneusza Mamrota, którzy zaliczyli świetny start w nowy sezon.

Mecz rozpoczął się od razu pod dyktando gospodarzy z Łęcznej. To oni przeważali od pierwszego gwizdka, ale przez nieco ponad pół godziny nie potrafili poważnie zagrozić defensywie Resovii. Wszystko zmieniło się w 33. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Karol Podliński. Goście z Rzeszowa nie zdążyli się jeszcze dobrze pozbierać, a na tablicy wyników było już 2:0. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się autor drugiego trafienia dla Górnika, czyli Adam Deja. Przed przerwą bramkarz gości jeszcze raz musiał wyciągać piłkę siatki, a stało się to za sprawą uderzenia z rzutu karnego Egzona Kryeziu.

W drugiej połowie już nie oglądaliśmy tak szaleńczych ataków Górnika Łęczna. Jednak różnica klas nawet w tamtym momencie była widoczna. Podopieczni Ireneusza Mamrota próbowali ukąsić jeszcze gości z Rzeszowa, ale to ostatnie słowo należało do Resovii, a dokładnie Mateusza Bondarenko, który pokonał Macieja Gostomskiego. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Zespół z województwa lubelskiego dzięki tej wygranej wskoczył na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi.

Piłkarze Górnika Łęczna w kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Natomiast Resovia Rzeszów ugości na własnym stadionie Polonię Warszawa.

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 3:1

Podliński (33′), Deja (38′), Kryeziu (43′) – Bondarenko (90+2′)