Falstart Warty w I lidze. Trzy gole po przerwie

Sobotę w Betclic 1 Lidze otwierało starcie Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań. Spadkowicz z Ekstraklasy zaliczył bolesne zderzenie z nową rzeczywistością.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań
Krzysztof Porębski / PressFocus Na zdjęciu: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań

1 liga: Termalica rozbija Wartę

Warta Poznań po spadku z PKO BP Ekstraklasy mierzyła się z wieloma problemami. W pewnym momencie wydawało się, że Zieloni mogą nie przystąpić do rozgrywek Betclic 1 Ligi. Jednak ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie z Komisją Licencyjną w kwestii stadionu. Każdy mecz na tym obiekcie ma oznaczać… karę finansową.

Premierowe spotkanie w nowym sezonie drużyna Piotra Jacka rozgrywała na wyjeździe. Pierwszym rywalem poznaniaków była Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spadkowicz z Ekstraklasy kontra ekipa, która ma ambitne plany – ten mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Jednak po 45 minutach gry brakowało goli. Emocje przyszły dopiero po przerwie.

W 59. minucie Andrzej Trubeha otworzył wynik spotkania w Niecieczy, a już sześć minut później miał na koncie dwie bramki. Od 81. minuty Warta musiała radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ dwie żółte kartki złapał Tomasz Wojcinowicz. Pierwsze i drugie napomnienie dzieliły tylko cztery minuty. Już w doliczonym czasie gry rezultat starcia na 3:0 ustalił Artem Putiwcew.

Termalica obecnie prowadzi w ligowej tabeli, ale swoje mecze rozegrało tylko sześć drużyn.