Derby Mazowsza dla Znicza Pruszków, Polonia w strefie spadkowej [WIDEO]

Polonia Warszawa w spotkaniu ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi nie dała rady Zniczowi Pruszków. Drużyna Mariusza Misiury pokonała Czarne Koszule jednym golem (1:0).

Mariusz Misiura
  • Szóstą porażkę w sezonie poniosła Polonia Warszawa w tym sezonie
  • Znicz Pruszków w derbach Mazowsza okazała się w sobotę lepszy od ekipy z Konwiktorskiej
  • Jedyna bramkę zdobył Krystian Pomorski

Znicz Pruszków z przełamaniem

Polonia Warszawa przystępowała do sobotniej potyczki, chcąc wrócić na zwycięskie tory. Jednocześnie stołeczna drużyna chciała zrehabilitować się za przegrane starcie z Wisłą Płock (0:3). Podobny plan miał Znicz Pruszków, który przed reprezentacyjną przerwą uległ Górnikowi Łęczna (0:1).

Jedyny gol w spotkaniu padł szybko, bo już w szóstej minucie. Jego autorem był Krystian Pomorski, który popisał się uderzeniem w okienko bramki rywali. Tym samym trzecia wygrana pruszkowian w tej kampanii stała się faktem.

W ramach dziewiątej kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy drużyna z Konwiktorskiej zagra na wyjeździe z Resovią. Znicz czeka natomiast potyczka ze Stalą Rzeszów.