Arka rozbiła Kotwicę, festiwal goli w Gdyni [WIDEO]

Arka Gdynia w spotkaniu dziewiątej kolejki Betclic 1. Ligi nie dała żadnych szans Kotwicy Kołobrzeg (5:0). Dzięki tej wygranej Arkowcy wskoczyli na piąte miejsce w tabeli.

Szymon Sobczak

Arka pewnie pokonała Kotwicę

Arka Gdynia przystępowała do niedzielnej potyczki, chcąc odnieść kolejne zwycięstwo w lidze w tej kampanii. Przed reprezentacyjna przerwą Żółto-niebiescy pokonali Miedź Legnicę (2:1). Z kolei Kotwica Kołobrzeg miała za sobą remis z Wisłą Kraków (1:1). Jednocześnie sentymentalny powrót do przeszłości zaliczył trener beniaminka Ryszard Tarasiewicz, który w przeszłości pracował w klubie z Gdyni.

Na pierwszego gola w meczu nie trzeba było długo czekać. Już w 13. minucie na prowadzenie Arkę wyprowadził Hermoso, popisując się celnym strzałem głową. Tymczasem sześć minut później bramkę na 2:0 zdobył Szymon Sobczak i ekipa z Kołobrzegu znalazła się w trudnym położeniu. Ten sam napastnik jeszcze przed końcem pierwszej odsłony dołożył drugie trafienie, wykorzystując rzut karny.

W drugiej odsłonie z kolei ze skutecznej strony pokazał się Karol Czubak. Król strzelców poprzedniego sezonu na zapleczu PKO BP Ekstraklasy skierował piłkę do siatki w 55, minucie. Tymczasem kropkę nad “i” postawił w doliczonym czasie spotkania Michał Skóra. Tym samym czwarta wygrana Arkowców w tej kampanii stała się faktem.

W następnej kolejce gdynianie zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Z kolei Kotwicę czeka mecz w roli gospodarza przeciwko Górnikowi Łęczna.

Arka Gdynia – Kotwica Kołobrzeg 5:0 (3:0)
1:0 Hermoso 13′
2:0 Szymon Sobczak 19′
3:0 Szymon Sobczak 39′ (k.)
4:0 Karol Czubak 55′
5:0 Michał Skóra 90+5′

Tomasz Grzegorczyk powinien do końca sezonu prowadzić Arkę Gdynia?