Lewandowski wszedł z Austrią. 30 minut gry i… takie statystyki

Polska przegrała z Austrią 1:3 w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2024. Robert Lewandowski zagrał 30 minut i raczej nie zachwycił.

Robert Lewandowski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski kontra Austria. Oto statystyki kapitana reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Austrią, ale jeszcze ma iluzoryczne szanse na awans do 1/8 finału. Biało-czerwoni mieli bardzo dobre momenty w trakcie spotkania, natomiast rywale okazali się zdecydowanie skuteczniejsi pod bramką. Należy też dodać, że polska defensywa zanotowała występ daleki od ideału.

W 60. minucie meczu na boisku zameldował się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski zmienił Adama Buksę i tym samym wrócił po kontuzji mięśnia dwugłowego. Niestety tuż po wejściu napastnika Austriacy zdobyli gola na 1:2, co postawiło Polaków w bardzo trudnej sytuacji. Kilkanaście minut później było już 1:3, gdy karnego wykorzystał Arnautović.

Stracone gole oczywiście nie są winą Roberta Lewandowskiego, ale nie da się ukryć, że znacząco utrudniły grę napastnikowi. Cała drużyna straciła wiarę przy dwubramkowej stracie i zwolniła tempo.

W ciągu 30 minut Robert Lewandowski zanotował tylko 11 kontaktów z piłką oraz nie oddał ani jednego strzału. Według narzędzia OPTA kapitan wykonał tylko cztery dokładne podania, z czego jedno zostało zakwalifikowane jako kluczowe, czyli takie, które stworzyło groźną sytuację.

Czytaj dalej: Euro 2024: tabela “polskiej grupy”. Tabela grupy D po piątkowych meczach