Włochy – Albania: przewidywane składy na mecz Euro 2024

Włochy - Albania: przewidywane składy na mecz Euro 2024. W ramach pierwszej kolejki grupy B Włosi podejmą drużynę o znacznie niższym potencjale kadrowym. Którzy zawodnicy wybiegną na murawę od pierwszej minuty?

Gianluigi Donnarumma

Włosi poradzą sobie z rolą faworyta?

Reprezentacja Włoch jest obok Hiszpanii zdecydowanym faworytem do awansu z grupy B. Choć ma ona za sobą dość nie najlepszy okres, w Niemczech ma nawiązać do wyniku z poprzednich mistrzostw Europy, które zakończyła zdobyczą złotych medali. Od tego czasu upłynęło sporo wody w rzece, a ekipa Luciano Spallettiego wcale nie jest uważana za mocniejszą od wielu innych. Nie ulega natomiast wątpliwościom, że jakakolwiek zdobycz punktowa Albanii w sobotnim meczu byłaby traktowana jako wielka sensacja.

Zobacz: Włochy – Albania: typy, kursy, zapowiedź (15.06.2024)

Włosi mają za sobą nie najlepsze występy podczas czerwcowych przygotowań do Euro 2024. Ograli Bośnię i Hercegowinę 1-0, zaś z Turcją tylko bezbramkowo zremisowali. Albania z kolei zaliczyła dwa zwycięstwa, choć z dużo słabszymi rywalami – Azerbejdżanem (3-1) i Liechtensteinem (3-0).

Kto zagra w reprezentacji Włoch od pierwszej minuty? Wydaje się, że Spalletti postawi na zaufanych zawodników. W wyjściowej jedenastce powinni więc znaleźć się Federico Chiesa, Nicolo Barella, Jorginho czy Alessandro Bastoni.

Początek sobotniego meczu Włochy – Albania o godzinie 21:00. Transmisja odbędzie się w kanałach TVP 1 oraz TVP Sport.

Przewidywane składy na mecz Włochy – Albania

Włochy: Donnarumma, Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Dimarco, Barella, Jorginho, Pellegrini, Chiesa, Frattesi, Scamacca

Albania: Berisha, Hysaj, Ajeti, Djimsiti, Mitaj, Ramadani, Asslani, Bajrami, Seferi, Broja, Asani