Euro 2024: Reprezentacja Węgier rzutem na taśmę wygrywa ze Szkocją w Stuttgarcie

W niedzielnym spotkaniu na Euro 2024 pomiędzy reprezentacją Szkocja a Węgrami zanosiło się na remis. Jednak mecz rozegrany w Stuttgarcie zakończył się zwycięstwem Węgrów po golu Kevina Csobotha w doliczonym czasie gry.

Jack Hendry i Roland Sallai
PressFocus Na zdjęciu: Jack Hendry i Roland Sallai

Węgry wygrywają ze Szkocją

Reprezentacja Szkocji w fatalnym stylu zainaugurowała mistrzostwa Europy 2024. Drużyna narodowa Niemiec rozbiła podopiecznych Steve’a Clarke’a aż (5:1). Szkoci podnieśli się po blamażu i w kolejnym starciu zremisowali ze Szwajcarią (1:1). Węgrzy podchodzili do dzisiejszego meczu w jeszcze gorszych nastrojach, bowiem przegrali oba spotkania. Najpierw ulegli Czerwonym Krzyżakom (1:3), a następnie lepsi byli piłkarze Juliana Nagelsmanna (0:2).

Obie drużyny rozpoczęły rywalizację z dużym zaangażowaniem, jednak żadnej z nich nie udało się w pierwszej odsłonie wypracować bramkowej akcji. Gra toczyła się w środkowej strefie i niewiele z tego wynikało.

Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, żaden z zespołów nie zdołał znaleźć drogi do bramki rywala. Długo szkocki bramkarz Angus Gunn i węgierski golkiper Peter Gulacsi byli bezbłędni, broniąc nieliczne strzały, które zmierzały w światło bramki. W 67. minucie doszło do groźnego zdarzenia, w wyniku, którego Barnabas Vargas mocno ucierpiał i nie podnosił przed kilka minut. Węgierski napastnik został zniesiony na noszach.

Końcówka spotkania przyniosła mnóstwo emocji. W doliczonym czasie gry Kevin Csoboth trafił w słupek, ale 24-latek został bohaterem. W końcu wykończył akcję w dziesiątej minucie dodatkowego czasu gry i zapewnił trzy punkty Węgrom.

Szkocja – Węgry 0:1 (0:0)