Niemiecki walec rzutem na taśmę wygrał grupę, Fullkrug błysnął w końcówce [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec zremisowała niedzielne spotkanie ze Szwajcarią (1:1) na Euro 2024 i finalnie wygrała rywalizację w grupie A. Decydujący gol padł w doliczonym czasie meczu.

Szwajcaria - Niemcy

Szwajcaria na remis z Niemcami

Reprezentacja Niemiec przystępowała do niedzielnego spotkania ze Szwajcarią we Frankfurcie jako jedna z trzech niepokonanych ekip na trwających mistrzostwach Europy. Tym samym zespół Juliana Nagelsmanna był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Mimo wszystko Helweci wierzyli, że mogą utrudnić grę faworytowi i sprawić niespodziankę.

Pierwszy raz piłka do siatki w trakcie niedzielnej rywalizacji wpadła w 17. minucie. W roli głównej wystąpił Robert Andrich, ale finalnie jego bramka nie została uznana. Trafienie po weryfikacji VAR zostało anulowane, bo Jamal Musiala faulował jednego z rywali.

Na prawidłowe trafienie w spotkaniu trzeba było czekać do 29 minuty. Wówczas w świetnym stylu Dan Ndoye wykorzystał podanie od Remo Freulera i mieliśmy 1:0 dla ekipy Murata Yakina. Napastnik Bologni uciszył niemieckich fanów. Z kolei fetować mogli sympatycy reprezentacji Szwajcarii. Do przerwy więcej goli nie padło.

W drugiej odsłonie zespołem dominującym na placu gry byli Niemcy. Helweci skupili na grze w głębokiej defensywie, broniąc się konsekwentnie i to bez wątpienia zasługiwało na pochwały. W każdym razie niemiecka ekipa szukała swoich szans. Najpierw w 52. minucie Jamal Musiala, ale jego strzał obronił Yann Sommer. Z kolei 70. minucie Joshua Kimmich mógł doprowadzić do wyrównania. Jego próba jednak została zablokowana.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, to w doliczonym czasie gry gola strzelił Niclas Fullkrug. Tym samym niedzielne spotkanie zakończyło się remisem i zawodnicy Die Mannschaft mogli cieszyć się z wygrania rywalizacji w grupie A. Niemcy zakończyli rywalizację na tym etapie Euro 2024 z siedmioma punktami, a Szwajcarzy z pięcioma oczkami.

Szwajcaria – Niemcy 1:1 (1:0)
1:0 Dan Ndoye 29′
1:1 Niclas Fullkrug 90+2′