Euro 2024: Wczorajsze mecze (26.06). Kto grał wczoraj na Euro 2024? Wyniki

W środę poznaliśmy komplet uczestników fazy pucharowej Euro 2024. Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w grupach E i F. Sprawdź kto grał wczoraj na Euro 2024.

Słowacja – Rumunia (grupa E)

Reprezentacji Słowacji zremisowała z Rumunią 1:1. Dzięki takiemu wynikowi obie drużyny awansowały do fazy pucharowej turnieju. Rumunia zajęła pierwsze miejsce w grupie a Słowacy awansowali z trzeciej pozycji.

Ukraina – Belgia (grupa E)

W drugim spotkaniu grupy D zobaczyliśmy kolejny remis. Można uznać go za niespodziankę, bo faworyzowani Belgowie nie zdołali strzelić bramki Ukraine. Mimo to awansowali z drugiego miejsca w grupie. Ukraina, która w turnieju zdobyła cztery punkty jest jedynym zespołem, który odpada z tak dużą liczbą punktów.

Czechy – Turcja (grupa F)

Reprezentacja Turcji grała z Czechami o awans. Był to mecz walki, który w pierwszej połowie zakończył się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie gry, Hakan Calhanoglu dał prowadzenie Turcji. Gdy w 66. minucie wyrównał Tomas Soucek wydawało się, że obejrzymy kolejny remis. W doliczonym czasie gry zwycięstwo i awans zapewnił Turkom Cenk Tosun.

Gruzja – Portugalia (grupa F)

W meczu Gruzja – Portugalia mieliśmy największą niespodziankę środowych spotkań. Pewni awansu Portugalczycy nieco odpuścili rywalowi, który bardzo dobrze to wykorzystał wygrywając 2:0. Już w 2. minucie meczu Khvicha Kvaratskhelia dał Gruzinom prowadzenie, które z karnego w drugiej połowie powiększył Georges Mikautadze. Wygrana dała Gruzji historyczny awans, jednocześnie w niczym nie przeszkadzając Portugaliia, która i tak wygrała grupę.