Euro 2024: Kto grał w poniedziałek 24 czerwcja?

W poniedziałek rozegrane zostały ostatnie mecze w grupie B. O bezpośredni awans w bezpośrednim pojedynku Włosi zmierzyli się z Chorwacją. W drugim spotkaniu Hiszpania grała z Albanią. Sprawdzamy wyniki.

Nico Williams - Hiszpania
Pressfocus Na zdjęciu: Nico Williams - Hiszpania

24.06.2024: Albania – Hiszpania

Hiszpanie wygrali pierwsze dwa spotkania pokonując Chorwację i Włochy. Już przed meczem z Albanią zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Nic więc dziwnego w tym, że trener Luis De La Fuente postanowił dać odpcząć kilku zawodnikom, testując inne opcje.

Hiszpanie szybko strzelili bramkę. Już w 13. minucie gry podanie Daniego Olmo wykorzystał Ferran Torres. Później kontrolowali mecz ale mimo kilku starzałów z obu stron wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie z kompletem punktów wygrali grupę B.

24.06.2024: Chorwacja – Włochy

Mecz pełen emocji i dramaturgii. Chorwacja potrzebowała zwycięstwa aby zapewnić sobie grę w rundzie pucharowej. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, ale zakończyła się ona bez goli. Na drugą część gry Chorwaci wyszli bardzo zmotywowani i szybko przystąpili do ataków. Dały one efekt w 54. minucie, kiedy to Włosi zagrali piłkę ręką w polu karnym i sędzia, po sprawdzeniu sytuacji na VAR, podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Luka Modric. Będący w świetnej formie bramkarz Italii, Gianluigi Donnarumma obronił jednak, całkiem dobry, strzał kapitana Chorwatów.

Po niewykorzystanym karnym Chorwaci nie odpuścili. Przycinęli jeszcze mocniej i minutę po karnym, Modric pokonał Donnarummę z gry, zdobywając wymarzone prowadzenie.

Gdy wydawało się, że Chorwacja osiągnie swój cel, w doliczonym czasie gry marzeń pozbawił ich Mattia Zaccagni. W ostatnich momentach gry wykorzystał on atak Włochów i podanie Riccardo Calafiori’ego. Po remisie 1:1 Włosi zajęli drugie miejsce w grupie, a Chorwacja mimo trzeciej lokaty, na pewno nie awansuje do kolejnej rundy. Już ma gorszy bilans niż cztery inne zespoły z trzecich miejsc.