Lamine Yamal skradł show w starciu gigantów, Hiszpania zachwyciła [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję (2:1) w pierwszym meczu 1/2 finału Euro 2024. Tym samym ekipa Luisa de la Fuente zagra w niedzielę w Berlinie w finale turnieju.

Hiszpania - Francja

Hiszpania lepsza od Francji i z finałem Euro 2024

Reprezentacja Hiszpanii miała zamiar we wtorkowy wieczór podtrzymać dobrą passe spotkań na Euro 2024, wygrywając wcześniej wszystkie mecze na turnieju. Reprezentacja Francji chciała z kolei uciszyć krytyków, chcąc wywalczyć kolejny awans do finału wielkiej piłkarskiej imprezy. Tym samym starcie gigantów w Monachium zapowiadała się pasjonująco.

Wynik spotkania został otwarty jeszcze w pierwszym kwadransie rywalizacji. W roli głównej wystąpił Kylian Mbappe. Nowy nabytek Realu Madryt przeciwko La Roja zagrał bez maski i to sprawiło, że mógł czuć się bardziej komfortowo. W dziewiątej minucie popisał się świetnym podaniem, po którym bramkę zdobył Randal Kolo Muani.

Les Blues cieszyli się z korzystnego wyniku tylko do 21 minuty. Wówczas swoimi niezwykłymi umiejętnościami popisał się Lamine Yamal. 16-latek oddał strzał sprzed pola karnego, zmuszając do kapitulacji Mike’a Maignana. Tym samym hiszpańscy kibice eksplodowali z radości.

Na jednym trafieniu drużyna Luisa de la Fuente w pierwszej połowie nie poprzestała. Jeszcze przed przerwą gola na 2:1 dołożył Dani Olmo. Piłkarz RB Lipsk wyróżnił się mocnym strzałem z prawej nogi i po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji bliżej finału byli Hiszpanie.

W drugiej odsłonie rywalizacji drużyna Didiera Deschampsa szukała trafienia na 1:1. Swoją próbę miał w 53. minucie Aurelien Tchouameni, ale poradził sobie z nią bramkarz rywali. Swoją szansę miał też Theo Hernandez, ale i jemu nie udało się pokonać Unai Simona. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i awans do finału wywalczyła reprezentacja Hiszpanii. Zmierzy się w nim z lepszym z drugiego półfinału, w którym w środę Holandia zmierzy się z Anglią.

Hiszpania – Francja 2:1 (2:1)
0:1 Randal Kolo Muani 9′
1:1 Lamine Yamal 21′
2:1 Dani Olmo 25′