Koncertowa gra reprezentacji Niemiec na Euro 2024. Drugie zwycięstwo w grupie [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec wygrała (2:0) z Węgrami w 2. kolejce grupy A Mistrzostw Europy 2024. Die Manschaft tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej turnieju.

Ilkay Gundogan
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ilkay Gundogan

Musiala i Gundogan dali zwycięstwo, Niemcy z awansem do 1/8 finału

Reprezentacja Niemiec w drugim meczu grupy A Mistrzostw Europy 2024 mierzyli się z reprezentacją Węgier. Rywalizacja na MHPArena w Stuttgarcie od początku miała jednego faworyta. Gospodarz turnieju ze swojej roli wywiązał się wzorowo i do zwycięstwa ze Szkocją dołożył kolejny komplet punktów. Tym razem podopieczni Juliana Nagelsmanna bez straty bramki pokonali (2:0) węgierski zespół.

Niemiecka drużyna na prowadzenie wyszła w 22. minucie gry. Trzeba zaznaczyć, że defensywa węgierskiego zespołu zachowała się w sposób karygodny w polu karnym. Podopieczni Marco Rossiego, zamiast skupić się na grze, domagali się u sędziego odgwizdania przewinienia. Najprzytomniej w tej sytuacji w polu karnym zachował się Ilkay Gundogan, który odegrał futbolówkę do Jamala Musiali, a ten pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Wynik meczu na (2:0) ustalił Ilkay Gundogan. Choć fani reprezentacji Niemiec musieli czekać na tego gola do 67. minuty spotkania, to w akcji bramkowej mogli zobaczyć koncertowo przeprowadzony atak. Die Manschaft uśpili czujność rywali, a Max Mittelstadt świetnie odnalazł niepilnowanego w polu karnym Gundogana. Środkowy pomocnik FC Barcelony nie miał problemów, aby umieścić futbolówkę w bramce.

Reprezentacja Niemiec po zwycięstwie z Węgrami ma na swoim koncie 6 punktów. Gospodarze Euro 2024 jako pierwsi oficjalnie zapewnili sobie awans do 1/8 finału. W ostatnim meczu grupy A zmierzą się ze Szwajcarią. Konfrontacja odbędzie się 23 czerwca na Deutsche Bank Park we Frankfurcie.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.