Dramat Memphisa Depaya. Reprezentant Holandii nie dokończy półfinału

Memphis Depay nie dokończy trwającego meczu półfinałowego Euro 2024 między Holandią a Anglią. 30-letni napastnik w 35. minucie spotkania opuścił boisko z powodu kontuzji mięśniowej.

Memphis Depay
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Memphis Depay

Holandia – Anglia: Memphis Depay z kontuzją, potrzebna była zmiana

Trwa spotkanie Holandii z Anglią w ramach półfinału mistrzostw Europy 2024. Do przerwy na tablicy wyników mamy rezultat 1:1. Prowadzenie Holendrom w 7. minucie zapewnił Xavi Simons, a na trafienie 21-letniego pomocnika kilka chwil później, w 18. minucie, odpowiedział Harry Kane, który wykorzystał jedenastkę. Warto dodać, że to właśnie kapitan Synów Albionu wcześniej był faulowany w polu karnym.

Do niepokojącego zdarzenia z perspektywy ekipy Oranje doszło w 35. minucie. Memphis Depay nie był bowiem w stanie kontynuować gry i musiał zostać zmieniony. Miejsce 30-letniego napastnika na boisku zajął Joey Veerman. W tym momencie ciężko powiedzieć, jakiej kontuzji nabawił się były snajper Atletico Madryt. Nie doszło jednak do żadnego kontaktu, więc najpewniej chodzi o uraz mięśniowy.

Nie wiadomo zatem, czy Memphis Depay będzie do dyspozycji Ronalda Koemana w ewentualnym finale tegorocznego Euro. Tam na Holandię lub Anglię czeka już reprezentacja Hiszpanii, która wczoraj pokonała Francję 2:1. Na listę strzelców wpisali się Randal Kolo Muani, Lamine Yamal oraz Dani Olmo.