Dobra reakcja polskich arbitrów VAR. Zmiana decyzji i gol dla Szwajcarii [WIDEO]

Kwadwo Duah już w 12. minucie sobotniego meczu Węgrów ze Szwajcarią dał Helwetom prowadzenie. Gol początkowo nie został uznany, ale po szybkiej reakcji polskich arbitrów będących na VAR Bartosza Frankowskiego i Tomasza Kwiatkowskiego, napastnik mógł się cieszyć ze zdobytej bramki.

Kwadwo Duah
PressFocus Na zdjęciu: Kwadwo Duah

Duah dał prowadzenie Szwajcarom w meczu z Węgrami

W pierwszym sobotnim meczu mistrzostw Europy 2024 Węgrzy o punkty w grupie A rywalizowali ze Szwajcarami i to oni przed rozpoczęciem pojedynku wydawali się faworytem tego starcia. Początek spotkania pokazał jednak, że o zwycięstwo będzie barto trudno i to Helweci osiągnęli nieznaczną przewagę na boisku. Byli szybsi, dokładniejszy i mieli lepszy pomysł na grę.

Dobrą grę Szwajcarzy przypieczętowali zdobytym golem już w 12. minucie spotkania. Znakomite podanie od Michela Aebischera otrzymał Kwadwo Duah, który wyszedł na czystą pozycję i bez większych problemów pokonał węgierskiego bramkarza Petera Gulacsiego.

Akcja była bardzo dynamiczna i w pierwszym ujęciu mogło wydawać się, że był spalony. Z tego powodu sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował pozycję spalonego. Jednak w tej sytuacji szybko zareagowali polscy arbitrzy będący na VAR Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski, którzy poinformowali arbitra głównego Slavko Vincicia, że gol został zdobyty prawidłowo.

W pierwszym meczu grupy A, który odbył się w piątek reprezentacja Niemiec zdeklasowała Szkotów aż 5:1. Gospodarze Euro 2024 tym samym udowodnili, że są jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.