Dramat Chorwacji! Gjasula z piekła do nieba [WIDEO]

Reprezentacja Albanii sprawiłą ogromną niespodziankę w pierwszym środowym meczu na EURO 2024. Podopieczni Sylvinho zdołali zremisować z Chorwacją (2:2).

Marcelo Brozović oraz Nedim Bajrami
Pixsell / Alamy Na zdjęciu: Marcelo Brozović oraz Nedim Bajrami

Chorwacja z pierwszą wygraną na EURO 2024

Środowe zmagania na EURO 2024 rozpoczęliśmy od wizyty w Hamburgu, gdzie reprezentacja Chorwacji mierzyła się z Albanią. Podopieczni Zlatko Dalicia przystępowali do tej rywalizacji po sromotnej porażce z Hiszpanią (0:3). Zespół prowadzony przez Sylvinho również zawiódł w swoim pierwszym meczu na turnieju, przegrywając z Włochami (1:2).

Spotkanie nie mogło lepiej rozpocząć się dla Albańczyków. Zespół Sylvinho już w 11. minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą Qazima Laciego. Zawodnik Sparty Pragi wykorzystał znakomite dośrodkowanie Jasir Asaniego i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Dominika Livakovicia. Chorwaci w pierwszej odsłonie kompletnie nie mogli podnieść się po straconym golu, dlatego schodzili na przerwę z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie podopieczni Zlatko Dalicia również walili głową w mur. W 74. minucie wreszcie udało im się pokonać Thomasa Strakoshę, a zrobił to Andrej Kramarić. Doświadczony zawodnik wykorzystał spóźnienie jednego z defensorów rywala i sprytnym strzałem w krótki róg umieścił futbolówkę w siatce.

Albania wydawała się przybita golem Andreja Kramarić, stąd dwie minuty później zostali po raz drugi zaskoczeni. Składna akcja Chorwatów sprawiła, że Klaus Gjasula umieścił futbolówkę we własnej bramce.

W doliczonym czasie gry podopiecnzi Sylvinho zdołali doprowadzić do wyrównania. Zrobił to Klaus Gjasula, który kilka minut wcześniej strzelił samobója. 34-latek okazał się bohaterem reprezentacji Albanii, bowiem mecz zakonczył się rezultatem 2:2.

Chorwacja – Albania 2:2

Kramarić (74’), Gjasula samobój (76’) – Laci (11’), Gjasula (90+5′)

Sprawdź także: Kto awansuje do 1/8 finału Euro 2024? Superkomputer ocenił wskazał drużyny