Arka Gdynia górą w meczu na szczycie Betclic 1 Ligi. Skóra bohaterem rywalizacji [WIDEO]

Arka Gdynia w poniedziałkowy wieczór podejmowała ŁKS Łódź. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną drużyny Wojciecha Łobodzińskiego 2:1. Bohaterem rywalizacji okazał się Kacper Skóra, który w końcówce strzelił zwycięskiego gola.

Maksymilian Sitek oraz Joao Oliveira
PressFocus Na zdjęciu: Maksymilian Sitek oraz Joao Oliveira

Arka Gdynia pokonuje ŁKS Łódź

Zmagania w 2. kolejce rozgrywek Betclic 1 Ligi zamykało spotkanie na szczycie, w którym Arka Gdynia podejmowała ŁKS Łódź. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mieli sporo do udowodnienia w tym meczu, bowiem na inauguracje sezonu przegrali ze Stalą Rzeszów (0:1). Łodzianie z kolei w poniedziałek rozegrali swoje pierwsze spotkanie w tegorocznej kampanii, ponieważ ich mecz z 1. kolejki został przełożony.

Rywalizacja w Gdyni wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Arkowcy już w 7. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Michał Marcjanik

Na odpowiedź ŁKS-u musieliśmy czekać praktycznie do ostatniej akcji pierwszej odsłony. Wówczas przepięknym uderzeniem głową popisał Adrien Louveau i tym samym doprowadził do wyrównania.

Druga połowa rywalizacji była równie emocjonująca, ale długo musieliśmy czekać na trafienie. Głównie dominowali zawodnicy Arki Gdynia, ale dopiero w 89. minucie udało im się pokonać Łukasza Bombę. A mianowicie zrobił to Kacper Skóra. Trafienie 20-latka okazało się złotym golem, bowiem dało to finalnie triumf drużynie Wojciecha Łobodzińskiego.

W następnej kolejce piłkarze Arki Gdynia zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa. ŁKS Łódź natomiast zmierzy się przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 2:1

Marcjanik (7’), Skóra (89’) – Louveau (45+3’)

Sprawdź także: Olkiewicz w środę #126. 1. Liga na rozstaju – make or break